logo

harmonia-logo

Lakatos Pál 1957

Figyelem! új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatEmail

1957 - Lakatos Pál

 Lakatos Pál 1931. augusztus 16-án született a komáromi járáshoz tartozó nagyfaluban Ekelen, munkáscsalád gyermekeként.
 Községünkben, Naszvadon, 1950. október 9-én kezdett dolgozni tanítóként, a helyi Magyar Tanítási nyelvű Alapiskolában, ahol az elkövetkezendő időben egy évig az iskolaigazgató szerepet is betöltötte. A 41 éves tanítói munkásságát nyugdíjba vonulásakor 1991-ben fejezte be.
 A községünkbe telepedett tanító 1955-ben nősült meg. Feleségével, Lakatos Emerenciával, aki szintén tanító volt, egy fiúgyermeknek adtak életet.
 Aktív életkorszaka idején társadalmi munkában való jelenléte szinte állandó volt. Hosszú időn keresztül az iskola kultúrbizottságának elnöke, Szakszervezeti vezetőségi tag és aktívan kivette részét a Slavia sportegyesület munkájában is. Azon túl, hogy egy évre, 1957- ben elvállalta a Csemadok elnöki posztjával járó feladatokat, évtizedeken keresztül állandó, aktív vezetőségi tagja a szervezetnek. Nyugdíjas korában lelkes látogatója a Csemadok rendezvényeknek. Utolsó kitüntetését a szervezet fennállásának 60-ik évfordulóján, a Csemadokban végzett kimagasló munkájáért kapta.
 Lakatos Pál 2010. február 16-án fejezte be földi életét 78 éves korában. 2010. február 20-án helyezték örök nyugalomba a helyi temetőben Naszvadon, ahol példamutató életvitellel, lokálpatriótaként élt közel 60 évet.
 

Utoljára frissítve (2010 február 24., szerda 09:36) 2009 március 27., péntek 10:43