logo

harmonia-logo

Feladataink

Figyelem! új ablakban nyílik meg. PDFNyomtatEmail

 

A 2015 –ös év évzárü ülésén elfogadott határozat alapján szervezetünk vezetősége a 2016-os évre a következő feladatokat tűzte ki:

Búzavirág éneklő csoport életfeltételeinek és szakmai fejlődésének biztosítása. Biztosítani számukra a lehető legtöbb alkalmat ahol színvonalas műsoraikat bemutathassák, úgy idehaza, mint Magyarországon. Szorgalmazni a fiatalabb generáció bevonását, így biztosítani a folytonosságot.

A Viza és a Sústya citerazenekar támogatása minden téren. Hangszerparkjuk bővítése igény szerint. A 2015-ben felújított viseletek alakítása, karbantartása, esetleges bővítése. Biztosítani számukra a megfelelő továbbképzést és fellépési lehetőségket, valamint igyekezni új tagokal bővíteni a csoportot, az új tagoknak biztosítani a viseletet és a hangszereket.

A Mini Pettyem, a Kis Pettyem és a Pettyem néptánccsoportok teljes körű támogatása, a tánciskola működésének bebiztosítása. Táncterem felújítása, otthonosabbá tétele.

A csoporttokkal részt venni a meghirdetett versenyeken, s a lehetőségek szerint eljutni a lehető legmagasabb fórumokra.

Az ifjúsági klub, klubtevékenységét élénkíteni, tettrekész fiatalokat bevonni a működtetésbe.

A tervezett rendezvényeket megszervezni a lehetőségek függvényében a legmagasabb színvonalon.

A 2015-ben alakult irodalmi csoport működésének biztosítása, szakmai háttér igények szereinti bővítése, szjnpadi műsorok betanulása, előadása itthon és más helyszjnenken.

A klubhelyiség helyiségének bővítése raktárhelyiséggel, ahol minden ingóság, beleértve a művészi alkotásokat is, amelyek nincsenek kiállítva, helyet kapjanak, valamint olyan segédeszközök, amelyek az egyes rendezvények alkamával használatosak.

      A meglévő helyiségek javítása, karbantartása, a teljes vagyon és ingatlanok előkészítése év végi részletes leltározása átadásra, amikor is elnökváltásra kerül majd a sor.

      Titkári munkakör betöltése fizetett formában, ezzel megkezdeni az intézményesítést. A klubhelyiségek takarítása külsős segítséggel, heti rendszerességgel, minden esetben a hét csütörtök illetve pénteki nap délelőtti óráiban, hogy a hétvégi próbák, megfelelően tiszta környezetben történhessenek meg. 

      Egyes feladatok leosztása felelős személyekre, tervezés  inden esetben a hónap első hetében kedden 19:00 órás kezdéssel.  

A 2014 –es év évzárü ülésén elfogadott határozat alapján szervezetünk vezetősége a 2015-ös évre a következő feladatokat tűzte ki:

Búzavirág éneklő csoport életfeltételeinek és szakmai fejlődésének biztosítása. Biztosítani számukra a lehető legtöbb alkalmat ahol színvonalas műsoraikat bemutathassák, úgy idehaza, mint Magyarországon. Szorgalmazni a fiatalabb generáció bevonását, így biztosítani a folytonosságot. Benevezni a Bíborpiros Szép Rózsa versenyre.

A Viza és a Sústya citerazenekar támogatása minden téren. Hangszerparkjuk bővítése igény szerint,viseletük felújítása lehetőségek szerint. Biztosítani számukra a megfelelő továbbképzést és fellépési lehetőségkeet biztosítani számukra, valamint igyekezni új tagokal bávíteni a csoportot, az új tagoknak biztosítani a viseletet és a hangszereket.Ez évben a pályázatból elnyert összeg fokáig a Viza citerás lányainak viselete egységesítése lessz a fő cél.

A Mini Pettyem, a Kis Pettyem és a Pettyem néptánccsoportok teljes körű támogatása, a tánciskola működésének bebiztosítása.

A csoporttokkal részt venni a meghirdetett versenyeken, s a lehetőségek szerint eljutni a lehető legmagasabb fórumokra.

Az ifjúsági klub, klubtevékenységét élénkíteni, tettrekész fiatalokat bevonni a működtetésbe.

A tervezett rendezvényeket megszervezni a lehetőségek függvényében a legmagasabb színvonalon.

A klubhelyiség helyiségének bővítése raktárhelyiséggel, ahol minden ingóság, beleértve a művészi alkotásokat is, amelyek nincsenek kiállítva, helyet kapjanak, valamint olyan segédeszközök, amelyek az egyes rendezvények alkamával használatosak.

            A meglévő helyiségek javítása, karbantartása, a teljes vagyon és ingatlanok előkészítése év végi átadásra, amikor is elnökváltásra kerül majd a sor.

A 2013 –es év évzárü ülésén elfogadott határozat alapján szervezetünk vezetősége a 2014-es évre a következő feladatokat tűzte ki:

 

Búzavirág éneklő csoport életfeltételeinek és szakmai fejlődésének biztosítása. Biztosítani számukra a lehető legtöbb alkalmat ahol színvonalas műsoraikat bemutathassák, úgy idehaza, mint Magyarországon. Szorgalmazni a fiatalabb generáció bevonását, így biztosítani a folytonosságot.

Viza, a Kis Viza és a Sústya citerazenekar támogatása minden téren. Hangszerparkjuk bővítése igény szerint,viseletük felújítása lehetőségek szerint. Biztosítani számukra a megfelelő továbbképzést ésfellépési lehetőségkeet biztosítani számukra, valamint igyekezni új tagokal bávíteni a csoportot, az új tagoknak biztosítani a viseletet és a hangszereket.

A Mini Pettyem, a Kis Pettyem és a Pettyem néptánccsoportok teljes körű támogatása, a tánciskola működésének bebiztosítása.

A csoporttokkal részt venni a meghirdetett versenyeken, s a lehetőségek szerint eljutni a lehető legmagasabb fórumokra.

Az ifjúsági klub, klubtevékenységét élénkíteni, tettrekész fiatalokat bevonni a működtetésbe.

A tervezett rendezvényeket megszervezni a lehetőségek függvényében a legmagasabb színvonalon.

Állandó hellyel rendelkező,tűzzománc műhely kialakítása, amelyben havi rendszerességgel lehetőség lesz művészeti képzésekre.

Csemadok irodahelyiség kialakítása, félmunkaidős alkalmazott megkeresése és a munkahely kialakítása a 2015-ős évre tekintve, ezzel az intézményesítés befejezése.

 

A 2012 -es év évzárü ülésén elfogadott határozat alapján szervezetünk vezetősége a 2013-as évre a következő feladatokat tűzte ki:

A 2013-as év a kilátások szerint, a takarékosság éve lesz, ennek ellenére az emlitett rendzvények megszervezésért mindent megteszünk majd. Amit viszont el kell, hogy mondjunk, az az eddigiekhez képest nem megszokottnak mondható. Nincs más lehetőségünk, mint, hogy minden egyes műsort, amit községünkben szervezünk majd belépőjegyesre kell változtatni, ha néha csak szimbolikus ár lesz, de mindenképpen szükségszerű, bizunk megértésükben és abban, hogy ezzel nem csökken majd az érdeklődés rendezvényeink iránt. Ilyenek a Vince
bál, Ifjúsági bál, majd február végén a Harmóniadíj, márciusban az 1848-as Szabdságharc és Forradalom emlékünnepség, maj a Tánc világnapjának Tizstelgünk áprilisban, míg május a színház hónapja, júniusban Tűzvirág Fesztivál és csemadok Tag avatás, augusztus elején Határtalan néptánctábor, majd Szent István Napi ünnepségek. Szeptember elején a magyar Dal Napja - nak tisztelgünk, majd novemberben Dalolj táncolj velünk népdalest, s végül decemberben évzáró.

További változás, hogy igyekszünk majd olyan fellépéseket szervezni, ahol az utiköltséget tériteni tudják, hogy ezzel se terheljük a költségvetést.

A 2012-es beszámolóban emlitettem hogy mennyi népviseletet sikerült beszrezni, ez a folyamat a 2013-as évben is tervezve van, csak sokkal kisebb mértékben. A Viza citerazenekar viseletét kell majd felújitani, kiegésziteni.

Fontos feladatként fogjuk kezelni a fiatalokkal való kapcsolattartást és elősegiteni az ifjúsági klubélet szinesébbé, tartalmasabbá tételét,
figyelembe véve a lehetőségeket és természetesen az igényeket.

 

A 2011 –es év évzárü ülésén elfogadott határozat alapján szervezetünk vezetősége a 2012-es évre a következő feladatokat tűzte ki:

·              Búzavirág éneklő csoport életfeltételeinek és szakmai fejlődésének biztosítása. Biztosítani számukra a lehető legtöbb alkalmat ahol színvonalas műsoraikat bemutathassák, úgy idehaza, mint Magyarországon. Szorgalmazni a fiatalabb generáció bevonását, így biztosítani a folytonosságot. Biztosítani számukra, ez esetben a férfiaskra gondolva a naszvadon használt férfi viseletet tetőtől talpig. A nők cipőtárát pedig szintén varratott cipőkkel feltölteni.

·              Viza és a 2011-ben alakult Sústya citerazenekar támogatása minden téren. Hangszerparkjuk bővítése igény szerint,viseletük felújítása lehetőségek szerint. Biztosítani számukra a megfelelő továbbképzést ésfellépési lehetőségkeet biztosítani számukra, valamint igyekezni új tagokal bávíteni a csoportot, az új tagoknak biztosítani a viseletet és a hangszereket.

·              A csoporttokkal részt venni a meghirdetett versenyeken, s a lehetőségek szerint eljutni a lehető legmagasabb fórumokra.

·              A Pettyem gyermektánccsoport teljes körű támogatása, táncosruha készletük bővitése, fellépésekre való eljuttatás.

·              A 2009-es évben létrehozott, a 2011-es évben kibővített ifjúsági klub, amelyben összejöhetnek fiataljaink és az általános szórakozási lehetőségek mellett megismerkedhetnek különböző, hagyományőrző tevékenységekkel fenntartani és a lehetőségeink szerint bővíteni.

·              Megrendezni a hagyományos Vince bált és a hagyományosnak tervezett Ifjúsági bált olyan színvonalon, ahogyan azt sikerült az utóbbi években, továbbá változatos műsorokkal megtűzdelni,   hogy a folyamatos szintentartás lehetősége meglegyen.

·             Tánc világnapja alkalmából megrendezni és hagyományossá tenni a gyermekek körében már elfogadott kézműves foglakozást és táncházat, vendégtánccsoportok bevonásával.

·             Tűzvirág – Művészetek Hete megrendezése, bővítése kézműves vásár kialakításával.

·             Nemzetünk legnagyobb ünnepeit elsőrangú feladatként kell számontartani.

·              Dalolj táncolj velünk népdalestet, mint hagyományos rendezvényt ismét előkészíteni.

·              A lehetőségek szerint könnyőzenei koncertek szervezése, fiatalok bevonása a szervezésbe.

·              Az igényekhez mérten, különböző előadások biztosítása az érdeklődők számára.

·              A szervezet intézményesítésének befejezése a 2012-es évben.

·              A Magyar Dal napját megrendezni szeptemberben, ha lehet hagyományt építeni ebből is.

·              A lehetőségek szerint mindent megtenni, hogy a megállíthatatlannak tűnő folyamat, amely a magyar nyelvű iskolába íratást jelenti megszűnjön.

 

 

 A 2010 –es év első utolsó ülésén elfogadott határozat alapján szervezetünk vezetősége a 2011-es évre a következő feladatokat tűzte ki:

 • Búzavirág éneklő csoport életfeltételeinek és szakmai fejlődésének biztosítása. Biztosítani számukra a lehető legtöbb alkalmat ahol színvonalas műsoraikat bemutathassák, úgy idehaza, mint Magyarországon. Szorgalmazni a fiatalabb generáció bevonását, így biztosítani a folytonosságot.
 • Viza citerazenekar támogatása minden téren. Hangszerparkjuk bővítése igény szerint,viseletük felújítása lehetőségek szerint. Biztosítani számukra a megfelelő továbbképzést ésfellépési lehetőségkeet biztosítani számukra, valamint igyekezni új tagokal bávíteni a csoportot.
 • Mindkét csoporttal részt venni a meghirdetett versenyeken, s a lehetőségek szerint eljutni a lehető legmagasabb fórumokra. A 2011-es évben megrendezésre kerülő Bíborpiros szép rózsa megmérettetésre különös gonddal felkészíteni a csoportokat, hogy a lehető legmagasabb elismerésben legyen részük.
 • A Pettyem gyermektánccsoport teljes körű támogatása, igyekezetet kifejteni a szülőkből összeállított tánccsoport kialakítására.
 • A 2009-es évben létrehozott ifjúsági klub, amelyben összejöhetnek fiataljaink és az általános szórakozási lehetőségek mellett megismerkedhetnek különböző, hagyományőrző tevékenységekkel fenntartani és a lehetőségeink szerint bővíteni.
 • Megrendezni a hagyományos Vince bált, olyan színvonalon, ahogyan azt sikerült az utóbbi években, továbbá változatos műsorokkal megtűzdelni, hogy a folyamatos szintentartás lehetősége meglegyen.
 •      Tánc világnapja alkalmából megrendezni és hagyományossá tenni a gyermekek körében már elfogadott kézműves foglakozást és táncházat, vendégtánccsoportok bevonásával.
 •    Tűzvirág – Művészetek Hete megrendezése, bővítése kézműves vásár kialakításával.
 •   Nemzetünk legnagyobb ünnepeit elsőrangú feladatként kell számontartani.
 •   Dalolj táncolj velünk népdalestet, mint hagyományos rendezvényt ismét előkészíteni.
 • A lehetőségek szerint könnyőzenei koncertek szervezése, fiatalok bevonása a szervezésbe.
 • Az igényekhez mérten, különböző előadások biztosítása az érdeklődők számára.
 • A szervezet intézményesítésének befejezése a 2011-es évben.
 • Odafigyelni és tájékoztatni tagjainkat a népszámlálás fontosságáról, ezzel is segíteni községünkben a magyar szó megmaradását.
 • A lehetőségek szerint mindent megtenni, hogy a megállíthatatlannak tűnő folyamat, amely a magyar nyelvű iskolába íratást jelenti megszánjön és számunkra jó irányban follyon.

        

A 2009 –es év első utolsó vezetőségi ülésén elfogadott határozat alapján szervezetünk a 2010 –es évre a következő feladatokat tűzte ki:

 • Búzavirág éneklő csoport fennmaradásának, fejlődésének biztosítása. A lehető legtöbb alkalmat megragadva biztosítani számukra a fellépéseket, úgy idehaza, mint Magyarországon. Szorgalmazni a fiatalabb generáció bevonását, így biztosítani a folyamatosságot.
  • Viza citerazenekar támogatása minden téren. Hangszerparkjuk bővítése igény szerint, s ugyanúgy biztosítani számukra a megfelelő továbbképzést és részvételt a legtöbb fórumon, amelyen részt kívánnak venni és igényt tartanak rájuk.
 • Mindkét csoporttal részt venni a meghirdetett versenyeken, s a lehetőségek szerint eljutni a lehető legmagasabb fórumokra.
  • A 2008-as évben indított Táncház eredményeképp született Pettyem gyermektánccsoport teljes körű támogatása.
 • A 2009-es évben létrehozott ifjúsági klub, amelyben összejöhetnek fiataljaink és az általános szórakozási lehetőségek mellett megismerkedhetnek különböző, hagyományőrző tevékenységekkel fenntartani és a lehetőségeink szerint bávíteni
  •  Standart szinten megrendezni a hagyományos „VINCE BÁL” rendezvényünket amely biztosítja számunkra, hogy a rendezvény, községünk farsangi időszakának éke legyen.
 • Ez évben elvállaltuk az Országos citeratalálkozó megszervezését, az imelyi Csemadok Alapszervezetével közösen. Célunk, hogy emlékezetes legyen a résztvevő citerásoknak éppúgy, mint a majdani közönségnek.
  •  A 2009-ben megrendezett Tűzvirág – Művészetek Hetem rendezvénysorozat folytatása, fejlesztése, alkotótábor kialakítása, a rendezvény szervezésénél figyelembe véve a folytonosság lehetőségét, hagyományteremtés céljából.
 • Fontosnak tartjuk, hogy nemzetünk legnagyobb ünnepeire községünkben is megemlékezzünk. Fontos, hogy a Márciusi ünnepek és az István napi ünnepek hagyományosságot élvezzenek.
 • Az évente megrendezett „Dalolj, Táncolj velünk” című rendezvényt színesebbé és érdekesebbé tenni, a kor igényeihez alakítva.
  • A könnyűzenét kedvelőknek testközelbe hozni az igényelt zenekarokat, együtteseket. Ez esetekben is bevonni a fiatal generációt a szervezésbe és a lebonyolításba.
 • Az igényekhez mérten, Író olvasó találkozók szervezése és különböző előadások biztosítása az érdeklődők számára.
  • Az évzáró közgyűlés idejéig a CSEMADOK ALAPSZERVEZETE NASZVAD szövetséget intézményesíteni, ezáltal is biztosítani a zökkenő mentesebb jövőt Naszvad község legjelentősebb társadalmi szervezetének.
 

A 2009 –es év első vezetőségi ülésén elfogadott határozat alapján szervezetünknek legfontosabb feladata, ami egyben útmutató az egész éves terveink meghatározásánál és a jövő építésénél, nyelvünk és kultúránk megőrzése, annak továbbadása és az ehhez tartozó cselekedetek elvégzése. Terveink tételesen a következők:

 • Búzavirág éneklő csoport fennmaradásának, fejlődésének biztosítása. A lehető legtöbb alkalmat megragadva biztosítani számukra a fellépéseket, úgy idehaza, mint Magyarországon. Szorgalmazni a fiatalabb generáció bevonását, így biztosítani a folyamatosságot.
  • Viza citerazenekar támogatása minden téren. Hangszerparkjuk bővítése igény szerint, s ugyanúgy biztosítani számukra a megfelelő továbbképzést és részvételt a legtöbb fórumon, amelyen részt kívánnak venni és igényt tartanak rájuk.
 • Mindkét csoporttal részt venni a meghirdetett versenyeken, s a lehetőségek szerint eljutni a lehető legmagasabb fórumokra.
  • A 2008-as évben indított Táncház teljes körű támogatása. A résztvevő gyermekek számának növelése és a serdülőkorú fiatalok bevonása, lehetőségek szerint, azzal a céllal, hogy a 2009-es év gyümölcseként létrejöhessen egy tánccsoport, amelyre jövőt lehet majd építeni.
 • A 2009-es évben létrehozni az ifjúsági klubot, amelyben összejöhetnek fiataljaink és az általános szórakozási lehetőségek mellett megismerkedhetnek különböző, hagyományőrző tevékenységekkel.
  • Kellőképpen megünnepelni hagyományos „VINCE BÁL” rendezvényünk 40. születésnapját. Kialakítani egy, a hagyományokhoz ragaszkodó standard színvonalat, amely biztosítja számunkra, hogy a rendezvény, községünk farsangi időszakának éke legyen.
 • Ez évben ünnepeljük a CSEMADOK 60. születésnapját, amelyet kellő odafigyeléssel, emlékezetessé kell tennünk a majdani részvevőknek.
  • 2009 –benn művészetek hete községünkben. Az első alkalom a „TŰZVIRÁGOK” elnevezésű iparművészeti kiállítás. A rendezvény célja hagyományteremtés ilyen téren, évente ismétlődő formában, más- más témára építkezve, s a nemzetközi jellegét fenntartva.
 • Fontosnak tartjuk, hogy nemzetünk legnagyobb ünnepeire községünkben is megemlékezzünk. Fontos, hogy a Márciusi ünnepek és az István napi ünnepek hagyományosságot élvezzenek.
 • Az évente megrendezett „Dalolj, Táncolj velünk” című rendezvényt színesebbé és érdekesebbé tenni, a kor igényeihez alakítva.
  • A könnyűzenét kedvelőknek testközelbe hozni az igényelt zenekarokat, együtteseket. Ez esetekben is bevonni a fiatal generációt a szervezésbe és a lebonyolításba.
 • Az igényekhez mérten, Író olvasó találkozók szervezése és különböző előadások biztosítása az érdeklődők számára.
  • Laza szórakoztató jellegű műsorok szervezése a nyári hónapokban, ahol a fő szerepet kap a magyar nóta és tánczene.
 • Terveinkben szerepel a Magyar Könyv hete Naszvadon, ahol kialakulhat egy fajta fórum a könyvkiadók, Írók és az olvasók között.
  • Az évzáró közgyűlés idejéig a CSEMADOK ALAPSZERVEZETE NASZVAD szövetséget intézményesíteni, ezáltal is biztosítani a zökkenő mentesebb jövőt Naszvad község legjelentősebb társadalmi szervezetének.

 

Utoljára frissítve (2015 december 26., szombat 17:17) 2008 október 10., péntek 19:29